pakerler
BİZ KİMİZ
Asırlardır bu topraklarda pek çok uygarlığın bıraktığı izleri ileriki nesillere aktarabilmenin ne denli ciddi bir sorumluluk olduğunun farkında olarak 70 yılı aşkın süredir tarihe ve topluma hizmet vermekte olan Pekerler İnşaat, 1948 yılında Bekir Peker tarafından şahıs firması olarak kurulmuştur. Oğulları Recep Peker, Recai Peker ve Sena Peker’in ortaklığı ile 1983 yılında Limited şirketine dönüşerek aile şirketi olmuştur.

Pekerler İnşaat 1948 yılından beri restorasyon alanında yaptığı onarımlarla tecrübesini kanıtlamış, tarihi ve kültürel değerlerimizin ayakta kalabilmesi ve nesilden nesile aktarılabilmesi için önemli işlere imzasını atmıştır.

Ulusal değerlerimiz olan tarihi kent dokusunu yaşatmak, tarihi ve kültürel değerler taşıyan bu eserlerin özelliklerini koruyarak onarımlarının yapılmasını sağlamak, bu alanda başarısını kanıtlamış uzman bir kadro ile mümkündür.

Pekerler İnşaat 1948 yılından beri restorasyon alanında yaptığı onarımlarla tecrübesini kanıtlamıştır.
Cami, mektep, medrese, han, hamam, çeşme, konak ve saray gibi daha pek çok eski eser, yapıldığı devrin mimari özelliklerine sadık kalınarak en doğru şekilde, hassasiyetle onarılıp, yeniden kamunun kullanımına sunulmakta ve bu da tecrübenin ve başarının hazzını yaşatmaktadır.
Camiler, saraylar, surlar, kervansaraylar, kiliseler, taş ve ahşap yapılar uzmanlık alanımızdadır. Bunlar gibi kültür değerlerimizin yaşatılmasında ve devamlılığında katkımız olması bizler için her zaman onur kaynağıdır. Daha keşfedilmeyi ve kurtarılmayı, onarılmayı bekleyen pek çok eserde bulunmak ve buluşmak üzere.